Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

top_left_text

Sotsiaalkampaania "Vanus on väärtus" fookuses on vanemaealiste tööinimeste lood, mis kõnelevad kogemustest ja teadmistest ning aitavad positiivsete eeskujudena tõsta eneseusku ja motivatsiooni edasi töötamiseks.

Samuti tegeleb kampaania tööandjate ja ühiskonna negatiivsete hoiakute murdmisega vanemaealiste töötajate suhtes. Kauem töötamine on seotud ka paindlike pensionivõimalustega ja seetõttu selgitame laiemalt pensionireformi muudatusi (vt personaalset pensioniplaani ja kalkulaatorit).

Kampaania kestab 1.oktoobrist 17.novembrini 2019.a.

top_right_img
Banner
Body

 

AIVAR

Jõuluvanaga tihti segi aetav Aivar on tegelikult ventilatsiooni-insener. Tema jaoks pole probleem kavandada keerukaid projekte paberil ning neid ka oma kätega teostada. „Vanus ongi minu jaoks vaid number ning olen üsna solvunud kui mind saamatuks vanuriks peetakse.“

Pilt
foto Aivarist
picture
foto Annest
text_two

 

ANNE 

Anne energiline kohalolek seltskonnas on tuntav, kuna temast justkui kiirgab pealehakkamist. Pea igapäevaselt jõusaali külastades, sulgpalli mängides, reisides, töötades ning end tööalaselt täiendades on Anne justkui etalon. “Minu käest ei peaks küsima, kust ma võtan selle energia. Pigem peaks küsima, kust võetakse see loidus?” 

text_tree

 

JAAN 

Jaan on muusik ja meelelahutaja, kuid lisaks võib teda julgelt pidada ka õpetajaks, mentoriks, ideedelaekaks ning promootoriks. Teda motiveerivad igasugused ideed, mis temas sünnivad. Nende teostamises peitubki jõud, mis  ei lase kodus istuda. “Ma ei karda õppida midagi, millest mul õrna aimugi pole. Nii olen õppinud mitmeid pille, mida täna võin mängida vabalt.”

picture_three
foto Jaanist
picture_fourth
Foto Sveast
text_fourth

 

SVEA 

Svea töötab osalise tööajaga Ajaloomuuseumis, kus tema kolleegideks on inimesi erinevates vanustes ning see tuleb organisatsioonis just kasuks – muudab kollektiivi mitmekesisemaks, põnevamaks ning tugevamaks. “Mis siis, et saan enda kohta öelda pensionär, olen ikkagi aktiivne nii töö- kui eraelus.” 

wide_bottom

Töötamine on kasulik igas eas


Iga sinu palgalt makstud sotsiaalmaksu euro suurendab sinu tulevast pensioni.

 

 

Pensionil olles on kasulik edasi töötada

Kui käid tööl, siis praegu ennetähtaegset vanaduspensioni samal ajal ei maksta. Alates 2021. aastast makstakse töötasule lisaks ka pensioni olenemata sellest, kas oled pensionile jäänud enne või pärast vanaduspensioniea saabumist. Siiski, kui oled jäänud enne 2021. aastat ennetähtaegsele vanaduspensionile, siis seda pensionit ei maksta ka pärast 2021. aastat enne vanaduspensioniiga töötasuga samaaegselt.

Pensioni saamise ajal töötamine on sulle kasulik, sest tööandja makstud sotsiaalmaks suurendab sinu pensioni. Töötamise ajal kogud sa edasi pensioni arvestamise aluseks olevat ühendosa. Sotsiaalkindlustusamet võtab töötatud aja arvesse igal aastal 1. aprilli seisuga ning suurendab sinu pensioni.  Loe lähemalt pensioni ümberarvutamisest ja sellega samal ajal toimuvast pensionite indekseerimisest.

Sotsiaalkindlustusametit ei tule tööle minemisest või töösuhte lõpetamisest teavitada, v.a juhul, kui sulle on määratud vana korra järgi ennetähtaegne vanaduspension ja sa ei ole veel jõudnud vanaduspensioniikka. Sellisel juhul teavita tööleminekust sotsiaalkindlustusametit e-posti aadressil info@sotsiaalkindlustusamet.ee.